pondělí 27. července 2015

DENIM VEST

Nový post a v něm jedna z mých oblíbených kombinací. :-) Už jsem tu dříve psala o tom jak ráda nosím různé denimové věci a tohle je další z nich. Delší dobu jsem sháněla pěknou džínovou vestu, když jsem konečně nějakou sehnala, hned jsem s ní utíkala k pokladně, ale jedna mi stejně nestačila. Takže mám doma dlouhou džínovou vestu, středně dlouhou, kratší a úplně nejkratší vestu... :-) Asi nějaká posedlost nebo fakt už nevím... No a tahle je jedna z nich. :-) 
Zkombinovala jsem ji pouze s černými džínami a černým vakem. K nim jsem si vzala další pantofle, které jsou měděné a mají menší platformu, což mi přijde super, protože už konečně nejsem takovej mrňous. :-) A co vy? Prožíváte někdo podobné nákupní šílenství jako já? Pevně doufám, že jo... Krásný den Vám všem V.
New post and it is one of my favorite combinations. :-) Earlier, I wrote about how love denim wear different things and this is one more of them. A long time I was looking for a nice denim vest.  When I finally found, I ran with her to the cash register, but one of my vest was not enough. So I have at home a long denim vest, medium long, short and very shortest vest ... :-) Perhaps some obsession or really do not know ... Well, this is one of them. :-) I just combine it with black jeans and a bucketbag. To these I took another metalic sandals and have a smaller platform, which I think is great, because I'm not so small. :-) and what about you? Anyone experiencing similar shopping frenzy like me? I sure hope so ... Beautiful day everyone V.
Vest/Shoes/Bag/Primark//Jeans/F&F//Watch/Fossil//Bracelet/Reserved
Photos by: GRANDELEGANZA

6 komentářů:

 1. That denim vest is exceptional....and those jeans are fabulous! you look great dear!

  http://modaodaradosti.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 2. Wow, cool look!

  If you comment my post, I will comment your five posts!
  www.sandrakopko.com

  OdpovědětVymazat
 3. I love the jeans and the bag! Amazing!
  Would you like to follow each other on gfc and keep in touch? xx, Veni

  Style with Veni | Fashion Blog

  OdpovědětVymazat
 4. You are SO adorable! Love that denim look! Gorgeous lady!
  www.lenparent.com

  OdpovědětVymazat
 5. Great Post! Follow each other on GFC, Google+, Twitter, facebook, Instagram and Bloglovin? If yes, follow me and i follow back as soon as i see it. Let me know with a comment on my Blog

  Keep in Touch xx Rabea from germany
  http://www.rabeasbeautytipps.com/

  OdpovědětVymazat
 6. Wow, úžasný outfit, nesmírně ti sekne ;-) A mě se taky moc líbí!!! :-)

  OdpovědětVymazat